Home Události Naučná včelí stezka

Co se děje v ŠECR Jihlava

Naučná včelí stezka

Do čeho nového se pouštíme? Chystáme na Vysočině včelařskou naučnou stezku!

Proč říkám, že chystáme? No protože lví podíl na tomto asi 3,5 kilometrovém úseku s celkem sedmi zastaveními budou mít právě studenti naší jihlavské školy. Příprava této naučné stezky, která povede lesy nedaleko Jihlavy a jejíž finále bude v jedné zatím nejmenované vesnické hospůdce, kde návštěvníci budou moci okusit medovinu, stejně jako si zakoupit výrobky z včelích produktů, nám zabere ještě hodně času.

Návštěvníky stezky čeká sedm zastavení, kde se dozví o historii včelařství na Vysočině, stejně jako i něco ze života tohoto vzácného a užitečného hmyzu. Součástí jednotlivých zastavení by měly být i názorné ukázky vývoje včelařských úlů od prapůvodních brtí, přes kláty až po moderní prosklený úl. Pozor! Některé z klátů budou dokonce obsazeny včelstvy.Vceli klat

Myšlenka tohoto projektu už získala nemalou podporu u majitelů pozemků, kudy povede stejně jako od představitelů krajského úřadu Kraje Vysočina.

(čad)

Viz. z naší korespondence:

Vážená paní doktorko,

plním slib a informuji Vás o postupu realizace zmíněné naučné včelařské stezky. Předně však Vám musím poděkovat za zprostředkování setkání s paní doc. Ivetou Fryčovou, to je skutečně odbornice na svém místě a poskytla nám nejen potřebné rady, ale i mustr, jak takový projet později i řádně předložit. Naši studenti pod vedení ing. Vítka už zahájili projektovou přípravu a mě se podařilo zajistit předběžný souhlas s vedením stezky všech majitelů pozemků. České lesy a Lesní družstvo Štoky dokonce nevyloučily ani materiální pomoc ve formě dodání potřebného dřeva. Okresní včelaře v Jihlavě jsem rovněž na jejich jednání oslovil a seznámil je s projektem. Předseda pan Straňák a několik dalších zkušených včelařů nabídlo odbornou pomoc….

 Odpověď:

Vážený pane Čado,

Děkuji Vám za výbornou zprávu. Je to pro mne skvělý start do nového pracovního týdne. Již se těším, až se budu moci s vnoučaty projít po včelařské stezce. Držím palce při realizaci.

S přátelským pozdravem

RNDr. Marie Kružíková
členka rady Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Informace o události

Sdílej