Home Události Naučná včelí stezka

Co se děje v ŠECR Jihlava

Naučná včelí stezka

Do čeho nového se pouštíme? Chystáme na Vysočině včelařskou naučnou stezku!

Proč říkám, že chystáme? No protože lví podíl na tomto asi 3,5 kilometrovém úseku s celkem sedmi zastaveními budou mít právě studenti naší jihlavské školy. Příprava této naučné stezky, která povede lesy nedaleko Jihlavy a jejíž finále bude v jedné zatím nejmenované vesnické hospůdce, kde návštěvníci budou moci okusit medovinu, stejně jako si zakoupit výrobky z včelích produktů, nám zabere ještě hodně času.

Návštěvníky stezky čeká sedm zastavení, kde se dozví o historii včelařství na Vysočině, stejně jako i něco ze života tohoto vzácného a užitečného hmyzu. Součástí jednotlivých zastavení by měly být i názorné ukázky vývoje včelařských úlů od prapůvodních brtí, přes kláty až po moderní prosklený úl. Pozor! Některé z klátů budou dokonce obsazeny včelstvy.Vceli klat

Myšlenka tohoto projektu už získala nemalou podporu u majitelů pozemků, kudy povede stejně jako od představitelů krajského úřadu Kraje Vysočina.

(čad)

Viz. z naší korespondence:

Vážená paní doktorko,

plním slib a informuji Vás o postupu realizace zmíněné naučné včelařské stezky. Předně však Vám musím poděkovat za zprostředkování setkání s paní doc. Ivetou Fryčovou, to je skutečně odbornice na svém místě a poskytla nám nejen potřebné rady, ale i mustr, jak takový projet později i řádně předložit. Naši studenti pod vedení ing. Vítka už zahájili projektovou přípravu a mě se podařilo zajistit předběžný souhlas s vedením stezky všech majitelů pozemků. České lesy a Lesní družstvo Štoky dokonce nevyloučily ani materiální pomoc ve formě dodání potřebného dřeva. Okresní včelaře v Jihlavě jsem rovněž na jejich jednání oslovil a seznámil je s projektem. Předseda pan Straňák a několik dalších zkušených včelařů nabídlo odbornou pomoc….

 Odpověď:

Vážený pane Čado,

Děkuji Vám za výbornou zprávu. Je to pro mne skvělý start do nového pracovního týdne. Již se těším, až se budu moci s vnoučaty projít po včelařské stezce. Držím palce při realizaci.

S přátelským pozdravem

RNDr. Marie Kružíková
členka rady Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Informace o události

Sdílej

Aktuálně

 • Informace k pondělí 30. 11. 2020

  Vzhledem k častým dotazům ohledně prezenční výuky sděluji, že v pondělí pokračuje distanční výuka (mimo maturitní ročníky a odbornou praxi).

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Informace k provozu školy od 25. 11. 2020

  - po celou dobu přítomnosti ve škole mají studenti roušku

  - učitel může používat roušku nebo štít při dodržení odstupu 2 m

  - prezenčně do školy nastupují 4. A, A1, B, C, 2DPZ, 2. PZ, na odborný výcvik 1ZKV

  - praktické vyučování je možné ve skupině do 20 studentů - platí pro všechny obory

  - praktické vyučování je možné ve škole i u zaměstnavatelů

  - při výuce se nesmí míchat různé ročníky

  - u oborů Učitel/ka MŠ a MAVČ je povolena tělesná výchova, u oboru Učitel/ka je povolen zpěv - při těchto činnostech nemusí mít studenti a vyučující roušku

  - vzdělávání je možné i mimo areál školy - platí zejména pro TEV (nesmí to být sportovní činnost)

  - jsou možné individuální konzultace jeden student/jeden vyučující

  - domov mládeže je v provozu od úterý  24. 11. 2020

  - stravování je v provozu

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Provoz školy ode dne 23. listopadu 2020

  Dle usnesení Vlády České republiky ze dne 19. listopadu 2020 je od středy 25. listopadu 2020 povolena osobní přítomnost žáků maturitních ročníků ve škole.

  Dále je povolena osobní přítomnost žáků na praktickém vyučování ve skupině do 20 osob.

  Možné jsou také osobní konzultace žáků všech ročníků, a to jednotlivě jeden žák a jeden vyučující.

  V souladu se školským zákonem a školním řádem nařizuji v období od 23. listopadu 2020 všem ročníkům mimo závěrečných distanční výuku. Praktická výuka se bude konat dle rozvrhu a dohodnutých praxí.

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Informační odpoledne pro rodiče on-line 23. 11.

  Informační odpoledne pro rodiče proběhne on-line v Teams přes účty studentů.

  Od 16:30 do 17:00 proběhnou schůzky s třídním učitelem, poté do 17:30 budou učitelé odpovídat na individuální dotazy rodičů.

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Osobní konzultace ve škole od 18. 11. 2020

  Od 18. 11. 2020 jsou povoleny osobní konzultace jednoho studenta a učitele. Na konzultaci se vždy předem domluvte s učitelem.

  Ing. David Vítek

  ředitel

NAŠI UČITELÉ