Home Události Naučná včelí stezka

Co se děje v ŠECR Jihlava

Naučná včelí stezka

Do čeho nového se pouštíme? Chystáme na Vysočině včelařskou naučnou stezku!

Proč říkám, že chystáme? No protože lví podíl na tomto asi 3,5 kilometrovém úseku s celkem sedmi zastaveními budou mít právě studenti naší jihlavské školy. Příprava této naučné stezky, která povede lesy nedaleko Jihlavy a jejíž finále bude v jedné zatím nejmenované vesnické hospůdce, kde návštěvníci budou moci okusit medovinu, stejně jako si zakoupit výrobky z včelích produktů, nám zabere ještě hodně času.

Návštěvníky stezky čeká sedm zastavení, kde se dozví o historii včelařství na Vysočině, stejně jako i něco ze života tohoto vzácného a užitečného hmyzu. Součástí jednotlivých zastavení by měly být i názorné ukázky vývoje včelařských úlů od prapůvodních brtí, přes kláty až po moderní prosklený úl. Pozor! Některé z klátů budou dokonce obsazeny včelstvy.Vceli klat

Myšlenka tohoto projektu už získala nemalou podporu u majitelů pozemků, kudy povede stejně jako od představitelů krajského úřadu Kraje Vysočina.

(čad)

Viz. z naší korespondence:

Vážená paní doktorko,

plním slib a informuji Vás o postupu realizace zmíněné naučné včelařské stezky. Předně však Vám musím poděkovat za zprostředkování setkání s paní doc. Ivetou Fryčovou, to je skutečně odbornice na svém místě a poskytla nám nejen potřebné rady, ale i mustr, jak takový projet později i řádně předložit. Naši studenti pod vedení ing. Vítka už zahájili projektovou přípravu a mě se podařilo zajistit předběžný souhlas s vedením stezky všech majitelů pozemků. České lesy a Lesní družstvo Štoky dokonce nevyloučily ani materiální pomoc ve formě dodání potřebného dřeva. Okresní včelaře v Jihlavě jsem rovněž na jejich jednání oslovil a seznámil je s projektem. Předseda pan Straňák a několik dalších zkušených včelařů nabídlo odbornou pomoc….

 Odpověď:

Vážený pane Čado,

Děkuji Vám za výbornou zprávu. Je to pro mne skvělý start do nového pracovního týdne. Již se těším, až se budu moci s vnoučaty projít po včelařské stezce. Držím palce při realizaci.

S přátelským pozdravem

RNDr. Marie Kružíková
členka rady Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Informace o události

Sdílej

Aktuálně

 • Uzavření školy ode dne 27. února 2021 do 21. března 2021

  V návaznosti na usnesení vlády č. 196 ze dne 26. února 2021 je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole v období od 27. února 2021 do 21. března 2021.

  Zakázány jsou i odborné praxe a odborný výcvik. Možné jsou pouze osobní konzultace žáků všech ročníků, a to jednotlivě jeden žák a jeden vyučující. Dále je povoleno konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek a konání přijímacích zkoušek, závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, absolutorií a mezinárodně uznávaných zkoušek, a to bez omezení počtu osob.

  V souladu se školským zákonem a školním řádem nařizuji v tomto období distanční výuku.

  V případě cest mimo okres je nutné mít čestné prohlášení, ke stažení ZDE.

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Den průvodců

  Naše škola se účastnila natáčení videoprůvodce Jihlavy ke Dni průvodců.

  https://youtu.be/Vn_27WmO0MA

 • Jednotné přijímací zkoušky

  15. února 2021, vydalo MŠMT dodatek k opatření obecné povahy, kterým byl určen vyšší časový limit na konání jednotných testů, a to 70 minut na test z českého jazyka a literatury a 85 minut na test z matematiky (bez navýšení pro uchazeče se SVP). V návaznosti na tuto změnu bylo vydáno aktualizované jednotné zkušební schéma.

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Maturitní vázané písemné zkoušky profilové části

  Maturanti, kteří nejsou prvomaturanti školního roku 2020/2021 musí konat i písemné vázané zkoušky profilové části.

  Termíny jsou stanovené:

  Anglický jazyk - 6. května 2021 od 8:00 místnost M1

  Německý jazyk - 6. května 2021 od 8:00 místnost M2

  Český jazyk a literatura - 7. května 2021 od 8:00 místnost M1

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Uzavření školy ode dne 15. února 2021 do 28. února 2021

  Dle Zákona o ochraně veřejného zdraví (č. 258/2000 Sb.), § 69, přijalo MŠMT 12. února 2021 mimořádná opatření při epidemii a nebezpečí jejího vzniku. Na základě těchto opatření je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole v období od 15. února 2021 do 28. února 2021.

  Zakázány jsou i odborné praxe a odborný výcvik. Možné jsou pouze osobní konzultace žáků všech ročníků, a to jednotlivě jeden žák a jeden vyučující.

  V souladu se školským zákonem a školním řádem nařizuji v tomto období distanční výuku

  Ing. David Vítek

  ředitel

NAŠI UČITELÉ