Home Události Pojďme se potápět!

Co se děje v ŠECR Jihlava

Pojďme se potápět!

Přátelé a je to znovu tady!

Více než dva roky absence pod vodou! Artróza kyčelního kloubu je totiž pěkná „sviňa“ a dokázala zastavit i mé běhání.

Dva roky navzdory verdiktu lékařů, že operace je nevyhnutelná, jsem se utěšoval, že se s tou „sviňou“ nějak musím popasovat, že zcela určitě je z toho maléru nějaká jiná cesta. Není!

Vyhodil jsem fůru peněz za nejrůznější TV reklamou proklamované preparáty, které slibovaly mým kloubům zaručenou pomoc. Žraločí chrupavku (pokud je opravdu vyráběná ze žraloků!) jsem nakonec s obrovskými výčitkami na duši potápěče a ochránce přírody, pojídal po hrstech. Žádné zlepšení! Jen snad obava, že na hřbetě mě z toho spořádaného množství žraločí chrupavky, vyroste na moři tolik obávaná trojúhelníková ploutev. Naštěstí se na sklonku loňského roku našel kamarád-lékař, který mě ukecal a ten zničený kus kosti mě vyměnil za skvělou titanovou náhradu. Stávám se sice trochu robocopem, ale překvapivě to funguje a já mohl definitivně zahodit berle!

Takže jdeme do toho znovu! Na jihlavské škole roky existoval studentský potápěčský klub.

Kdo s námi, se mnou a Davidem Vítkem opět zamíří do hlubin z počátku některého z českých lomů a později i na expedici do hlubin některého z moří?

Kdo si chce vyzkoušet jaké je to koupat se v zimě v zamrzlém českém rybníce a stát se otužilcem, který už nikdy nepozná co je rýma, chřipka a ušetří spousty peněz za papírové kapesníky?

Přestaňte zírat do svých počítačů, najděte někde plavky a napříč oběma školami, jak v Jihlavě tak i ve Žďáru nad Sázavou se ptejte a hlaste se na jiri.cada@secrji.cz, nebo david.vitek@secrji.cz . Blíží se jaro a je potřeba začít trénovat!

Váš Jirka Čada

Informace o události

Sdílej

Aktuálně

 • Uzavření školy ode dne 19. dubna 2021 do odvolání

  V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 12. dubna 2021 je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole v období od 19. dubna 2021 do odvolání.

  Zakázány jsou i odborné praxe a odborný výcvik. Možné jsou osobní konzultace žáků všech ročníků, a to jednotlivě jeden žák a jeden vyučující. Povolené jsou skupinové konzultace žáků maturitních ročníků a žáků ohrožených školním neúspěchem v maximálním počtu 6 žáků v jedné skupině. Dále je povoleno konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek a konání přijímacích zkoušek, závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, absolutorií a mezinárodně uznávaných zkoušek, a to za účasti nejvýše 20 osob v místnosti.

  V souladu se školským zákonem a školním řádem nařizuji v tomto období distanční výuku.

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Uzavření školy ode dne 12. dubna 2021 do 18. dubna 2021

  V návaznosti na prodloužení účinnosti krizového opatření č. 200 ze dne 26. února 2021 je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole v období od 12. dubna 2021 do 18. dubna 2021.

  Zakázány jsou i odborné praxe a odborný výcvik. Možné jsou pouze osobní konzultace žáků všech ročníků, a to jednotlivě jeden žák a jeden vyučující. Dále je povoleno konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek a konání přijímacích zkoušek, závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, absolutorií a mezinárodně uznávaných zkoušek, a to bez omezení počtu osob.

  V souladu se školským zákonem a školním řádem nařizuji v tomto období distanční výuku.

  Ing. David Vítek

  ředitel

 • Nový školní včelín už roste

  Blížíme se do finále!

     

   

NAŠI UČITELÉ