Home Události Zájezd do Anthroposu a Moravského Krasu

Co se děje v ŠECR Jihlava

Zájezd do Anthroposu a Moravského Krasu

Milada Rožková z 2. ročníku Vás zve na zájezd.

Zvu Vás na zájezd, který je určen pro studenty Předškolní a mimoškolní pedagogiky a je zaměřen na pravěké výtvarné umění.

Nejdříve pojedeme do Sloupsko-šošůvské jeskyně a pak do Anthroposu.

Odjíždí se 10. prosince v 7:30 hodin z čerpací stanice ONO na Rantířovské ulici. Návrat předpokládán v 17 hodin.

Cena zájezdu je 230 Kč a zahrnuje příspěvek na dopravu a vstupné.

Sloupsko-šošůvské jeskyně

/album/fotogalerie/p1060791-jpg//album/fotogalerie/p1060946-jpg//album/fotogalerie/p1060814-jpg/

Dlouhý okruh

Prochází se Sloupskou částí jeskyně společně s krátkým okruhem. Dlouhý okruh pokračuje dále Šošůvskou částí jeskyně, která se vyznačuje malými prostorami (síněmi) a bohatou krápníkovou výzdobu. Velkým lákadlem Šošůvské části jeskyní je i unikátní krápník Svícen, jenž se stal symbolem celých jeskyní. Na konci můžete obdivovat ještě hlubiny Černé propasti, která byla návštěvníkům zpřístupněna teprve po rekonstrukci v roce 2000. Na povrch se vychází z jeskyně Kůlna, stejně jako u krátkého okruhu.

Délka: 1760 m

Doba: 120 min.

Více zde

 

Anthropos

Tradice současného Pavilonu Anthropos má své kořeny v období první Československé republiky. Tehdy se díky mimořádnému úsilí předního českého badatele prof. Karla Absolona podařilo ve specielním pavilonu „Člověk a jeho rod“ na dnešním výstavišti soustředit v rámci výstavy soudobé kultury v roce 1928 nebývalé množství nálezů z nejranějších období lidských dějin. Při vzniku této výstavy nesoucí název Anthropos se setkáváme se jménem prvního prezidenta ČSR prof. T. G. Masaryka a průmyslníka T. Bati. Tato výstava zanikla v důsledku událostí II. světové války.

Na tyto tradice navázal v poválečném období antropolog prof. dr. Jan Jelínek, DrSc. (antropolog světového jména, bývalý ředitel Moravského zemského muzea a prezident ICOM). Stavba Pavilonu Anthropos byla dokončena v roce 1962 podle plánů ing. arch. Františka Šteflíčka. V roce 2003 byl objekt uzavřen a došlo k zahájení generální rekonstrukce. V roce 2006 byl Pavilon Anthropos v modernizované a podstatně rozšířené podobě opět otevřen pro veřejnost.

Více zde

Informace o události

AdresaŠECR Jihlava
Začátek12/10/2013 07:30

Sdílej