Milada Rožková z 2. ročníku Vás zve na zájezd.
Zvu Vás na zájezd, který je určen pro studenty Předškolní a mimoškolní pedagogiky a je zaměřen na pravěké výtvarné umění.
Nejdříve pojedeme do Sloupsko-šošůvské jeskyně a pak do Anthroposu.
Odjíždí se 10. prosince v 7:30 hodin z čerpací stanice ONO na Rantířovské ulici. Návrat předpokládán v 17 hodin.
Cena zájezdu je 230 Kč a zahrnuje příspěvek na dopravu a vstupné.
Sloupsko-šošůvské jeskyně
Dlouhý okruh
Prochází se Sloupskou částí jeskyně společně s krátkým okruhem. Dlouhý okruh pokračuje dále Šošůvskou částí jeskyně, která se vyznačuje malými prostorami (síněmi) a bohatou krápníkovou výzdobu. Velkým lákadlem Šošůvské části jeskyní je i unikátní krápník Svícen, jenž se stal symbolem celých jeskyní. Na konci můžete obdivovat ještě hlubiny Černé propasti, která byla návštěvníkům zpřístupněna teprve po rekonstrukci v roce 2000. Na povrch se vychází z jeskyně Kůlna, stejně jako u krátkého okruhu.
Délka: 1760 m
Doba: 120 min.
Více zde
Anthropos
Tradice současného Pavilonu Anthropos má své kořeny v období první Československé republiky. Tehdy se díky mimořádnému úsilí předního českého badatele prof. Karla Absolona podařilo ve specielním pavilonu „Člověk a jeho rod“ na dnešním výstavišti soustředit v rámci výstavy soudobé kultury v roce 1928 nebývalé množství nálezů z nejranějších období lidských dějin. Při vzniku této výstavy nesoucí název Anthropos se setkáváme se jménem prvního prezidenta ČSR prof. T. G. Masaryka a průmyslníka T. Bati. Tato výstava zanikla v důsledku událostí II. světové války.
Na tyto tradice navázal v poválečném období antropolog prof. dr. Jan Jelínek, DrSc. (antropolog světového jména, bývalý ředitel Moravského zemského muzea a prezident ICOM). Stavba Pavilonu Anthropos byla dokončena v roce 1962 podle plánů ing. arch. Františka Šteflíčka. V roce 2003 byl objekt uzavřen a došlo k zahájení generální rekonstrukce. V roce 2006 byl Pavilon Anthropos v modernizované a podstatně rozšířené podobě opět otevřen pro veřejnost.
Více zde