Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Jak se točí reportáž aneb Talentovaná studentka ŠECRu

Jak se točí reportáž aneb Talentovaná studentka ŠECRuStudentky oboru Mediální marketing cestovního ruchu – žurnalistika navštívily s kamerou v domácí tělocvičně svoji spolužákyni Vilmu Bělochovou (16), která od svých osmi let cvičí závěsnou akrobacii a je v ní opravdu dobrá. Zkušenosti a první úspěchy už sbírá nejen na domácích, ale i na mezinárodních soutěžích.

Prostřednictvím objektivu studentské kamery jsme tentokrát nakoukli do jednoho jejího tréninkového odpoledne na půdě rodinného domu. „Cvičím tak pětkrát v týdnu vždy po třech hodinách,“ překvapila svou odpovědí své spolužačky budoucí žurnalistky. Závěsnou akrobacii začala studentka cestovního ruchu trénovat nejprve na šálách, později přešla na závěsný kruh a našemu TV štábu se dokonce pochlubila novinkou v podobě ocelového prostorového pětiúhelníku.

„Více než soutěže, mě baví veřejná vystoupení, kde vidím okamžitě reakci publika,“ říká Vilma o své uměleckosportovní řeholi s tím, že rovněž kromě doma, trénuje i v jihlavském Sokolu. „Mám tam už dokonce dvě své mladší svěřenkyně, které trénuji,“ pochlubila se štábu. Obrovskou podporu má Vilma u svých rodičů, maminky Veroniky a tatínka Zdeňka, který dokonce vyrobil podle jejího návrhu zmíněný prostorový pětiúhelník.

„Podobné reportáže přímo v terénu jsou pro studenty důležitou zkušeností v práci s nejen respondenty, ale i s prací v určitém časovém stresu,“ zdůrazňuje na závěr k tvorbě reportáže vedoucí výuky praktické žurnalistiky Dušan Vrbecký.