Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > V průvodcování si sáhnou na vrchol svých možností

V průvodcování si sáhnou na vrchol svých možnostíV Česku existují tři prestižní VIP historické hrady co do atraktivity a návštěvnosti! Pražský hrad, Karlštejn a Křivoklát.

Věřte, nevěřte, naši studenti oboru Cestovní ruch dostali příležitost provázet návštěvníky v rámci své praxe na jednom z nich, Křivoklátu. Co to znamená? Především spoustu zodpovědnosti neudělat škole ostudu. Hozenou rukavici za školu zvedli Matouš Korejtko a David Munduch studenti z 2.A.

„Určitě to dáme,“ stojí si za atraktivní výzvou Matouš Korejtko, který se svým kolegou Davidem tento týden v úterý účastnil svého prvního představení na Křivoklátě. Tam si už na zkoušku prošli všechny trasy a zjistili, kde budou po čas praxe ubytovaní. Na místě se také zorientovali v průvodcovském textu, kterým je v jednotlivých prostorách hradu provázela Bc. Eva Kováříková, vedoucí oddělení správy Křivoklátu. „Kluci mají příjemné hlasy, když ještě na tom zapracují, myslím, že to nebude pro ně problém to zvládnout,“ uvedla Eva Kováříková, poté co si vyslechla jejich přednes textu v jednotlivých místech hradu.

Foto a text Jiří Čada