Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Uchazeč > Naši absolventi > Mgr. Veronika Karlová

Mgr. Veronika KarlováAbsolventka Školy ekonomiky a cestovního ruchu ve Žďáře nad Sázavou.

Už je tomu bezmála třináct let, co jsem odmaturovala na Škole ekonomiky a cestovního ruchu ve Žďáře nad Sázavou. Vybrala jsem si ji především kvůli studiu cizích jazyků, které tu vyučují kvalitní profesoři.

Dále pro možnost vzdělávat se v oboru cestovního ruchu a zúčastnit se tak mnoha zajímavých tuzemských i zahraničních praxí a stáží. Namátkově se jednalo například o pobyt v Belgii, Švýcarsku či Francii, praxe v cestovní kanceláři nebo hotelu. Velkým přínosem těchto aktivit bylo procvičení cizího jazyka, velká míra osamostatnění, poznání nových míst i jiných kultur. Čtyři roky působení na této škole mi daly pevný základ, který jsem mohla dále postupně rozvíjet.

Studiu anglického jazyka jsem se ještě krátce věnovala prostřednictvím jednoletého odborného denního kurzu na Škole ekonomiky a cestovního ruchu, který jsem zakončila Státní jazykovou zkouškou.

Měla jsem štěstí, neboť hned v prvním zaměstnání, o které jsem se ucházela, jsem byla přijata. Jednalo se o práci sekretářky ředitele a personalistky na Okresní správě sociálního zabezpečení ve Žďáře nad Sázavou. Když mi byla v roce 2005 nabídnuta práce mzdové účetní, personalistky a koordinátora vzdělávání na Krajské správě sociálního zabezpečení v Jihlavě, s radostí jsem tuto nabídku přijala. Krajské správy však neměly oporu v zákoně, byly ke konci roku 2008 po celé České republice zrušeny a já se vrátila na Okresní správu do Žďáru nad Sázavou. Od roku 2009 do současnosti tu vykonávám práci vedoucí oddělení vnitřní správy. Mou náplní je pracovně-právní péče o zaměstnance, správa majetku, autoprovoz, příprava a tvorba směrnic, zabezpečení podatelny apod.

Jsem přesvědčená o tom, že především díky kvalitní přípravě ze Školy ekonomiky a cestovního ruchu, jsem úspěšně složila přijímací zkoušky a během zaměstnání si doplnila kvalifikaci. Nejdříve studiem bakalářského oboru Sociální komunikace ve státní správě na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a následně absolvováním magisterského oboru Sociální pedagogika na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

I dnes jsem v pravidelném kontaktu se Školou ekonomiky a cestovního ruchu, neboť se setkávám s jejími studenty v rámci výkonu jejich odborné praxe v naší organizaci.

Chtěla bych poděkovat všem učitelům této střední školy, kteří se podíleli na mých studijních výsledcích a na následném úspěšném pracovním zařazení. Škola Ekonomiky a cestonvího ruchu mi dala nejen kvalitní vzdělání ve vybraném oboru, ale i potřebnou přípravu na vstup do pracovního i běžného života.