Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Uchazeč > Úspěchy > Státní zámek Žleby

Státní zámek ŽlebyV letošním roce jsme zahájili spolupráci se soukromou Školou ekonomiky a cestovního ruchu v Jihlavě a byli jsme mile překvapeni. Ještě před příjezdem studentů probíhala komunikace s pedagogickým sborem i s žáky samotnými bez problémů a celá doba odborné praxe, kterou u nás studenti strávili, první dobrý dojem jen potvrdila.

Žáci byli velmi dobře připraveni a přes svůj nízký věk (17 let) se v průvodcovském řemesle velmi rychle zdokonalovali. Již po několika dnech zvládli bez problémů provázet všechny tři informačně velmi obsáhlé prohlídkové okruhy, které navíc dokázali přizpůsobovat nejrůznějším skupinám s různorodým sociálním i věkovým složením, zejména se jednalo o skupiny dětí ZŠ a MŠ či skupiny seniorů, které potřebují ze strany průvodce specifický přístup.

Doufáme, že na letošní velmi dobrou spolupráci v následujících letech se školou navážeme a nutno na závěr dodat, že někteří studenti z letošní odborné praxe u nás budou působit nadále i jako externí sezónní průvodci v hlavní sezoně 2017, což nejlépe dokládá spokojenost z naší strany.

Mgr. Alena Koňaříková
správa zámku Žleby
Národní památkový ústav
Správa státního zámku Žleby
www.zamek-zleby.cz

Státní zámek Žleby